Бережіть себе та своїх рідних! Будьде здорові!
Короновірус кардинально змінив та змінює життя не лише нашої країни. Сучасній людині досить складно перебувати в ізоляції і це стосується не лише обмеження пересування, соціальних контактів, роботи, відпочинку, хобі. Проте, основним випробуванням є перебування 24 години на добу усіх членів сім'ї разом.
Не слід переглядати безкінечно кіно про віруси, бактерії, хвороби, апокаліпсис, які лише підійматимуть рівень тривоги і страху. Краще подивитись комедію чи мультик з дітьми.
Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки у побуті. Виховуйте навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовими приладами, хімією, ліками. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми.
Слід пам'ятати, що ізоляція - це стрес, як для дорослих, так і для малечі; пояснити, що боятися - це нормально. Страх - емоція, яка дозволяє уберегти людину від життєнебезпечних вчинків. Надавши інформацію дитині про короновірус, відповідно до її віку, ви зменшити її страх!
Діти мають право не відчиняти дверей навіть представникам правоохороних органів. Якщо незнайомець запитує, чи скоро прийдуть батьки, то відповідати потрібно, що скоро - вони у сосідів, а тим часом подзвонити до батьків та повідомити про незнайомця, але двері ні в якому разі не відчиняти. розплануйте разом з дитиною її день.
Вчіть дітей не торкатись обличчя, носа, рота, очей забрудненими руками.Вчіть дітей під час чхання прикривати рот одноразовою серветкою або паперовим носовичком.
Перше та головне правило гігієни - регулярне миття рук з милом, особливо перед кожним прийомом їжі, після відвідування туалету та громадських місць.
Щороку в Україні майже 50 дітей уражаються електричним струмом. Серед причин - незнання елементарних правил поведінки елекробезпеки, поведінки поблизу енергетичних об'єктів. та найголовніша і найнебезпечніша причина - це дитяча цікавість - риса, як стверджують психологи, особливо притаманна малюкам та підліткам, адже вони найактивніше пізнають навколишній світ, виробляючи нові навички поведінки. Дуже часто такий досвід формується на власних помилках, а іноді, на жаль, стається неповторне і ціною пізнання стає націнніше - життя.