середа, 17 травня 2017 р.

Безпека вдома

     Безпека дитини є основною ланкою в комплексі виховання дитини. Діти у віці до 7 років виявляють безпосередню цікавість до довколишніх предметів, зокрема електроприладів, аудіо-відео техніці, вибухонебезпечних предметів, ліків тощо. Мало усвідомлюючи до чого можна доторкатися, а до чого – небезпечно для життя, вони все-таки всупереч порадам і заборонам батьків пізнають у такий спосіб навколишній світ.
      Безпека дитини удома – це цілий комплекс заходів безпеки, що містить у собі безпеку кожного окремого складового вашого будинку або квартири (кухні, ванної кімнати, спальні, залу й т.д.).
   Кімнати (зал і спальня), де дитина проводить більше часу, мають представляти найбільшу безпеку:
- вікна в кімнаті й вихід на балкон повинні бути наглухо закриті, за винятком фрамуг;
- всі електроприлади ,що представляють небезпеку життєдіяльності дитини, необхідно вимкнути й по можливості ізолювати від дитини;
- іграшки не повинні перебувати на висоті, що перевищує ріст дитини, тому що дитина намагаючись дістати іграшку із шафи може заподіяти собі травму при падінні;
- гострі предмети (голки, ножиці) й ті, що легко б’ються повинні бути ізольовані від дитини.
      Кухня являє собою найбільшу небезпеку для дитини, а ніж інші кімнати, тому що саме тут перебувають газова плита, водонагрівальна техніка, різні СВЧ-пічки, електричні чайники, кухонні комбайни, ліки, а також  засоби для миття посуду тощо:
- газовий вентиль на трубі необхідно перекрити, тому що газова плита й газовий водонагрівальний стовпчик представляють для дитини найбільшу небезпеку; 
- легко биткий посуд необхідно замкнути в шафі або ізолювати від дитини;
- ножі й інші колючо-ріжучі предмети необхідно сховати, тому що існує можливість порізу об їхні гострі краї;
- не треба на газовій плиті залишати каструлі й чайники з гарячою водою, тому що перекинувши їх, дитина може одержати опіки несумісні з життям;
- ліки й медичні препарати також необхідно уберегти від попадання в руки дитини; вони можуть викликати як роздратування слизової оболонки очей, опіки поверхні шкіри, а при потраплянні в організм – сильне отруєння;
- засоби для миття посуду й прибирання приміщення також варто охороняти від дитини, тому що велика ймовірність їхнього використання не за призначенням, що також може призвести до різних отруєнь й опіків шкірної поверхні й слизової оболонки;
- сірники й легкозаймисті предмети повинні бути ізольовані від дитини, тому що гра з ними і їхнє використання призводить до загоряння приміщення.
      Ванна кімната як і кухня представляє також можливу небезпеку для дитини, тому що миючі і засоби, засоби гігієни, різні бритви перебувають саме тут.
    Предмети домашнього побуту, які є джерелами потенційної небезпеки для дітей, діляться на три групи:
- предмети, якими категорично забороняється користуватися (сірники, газові плити, грубка, електричні розетки, включені електроприлади);
- предмети, з якими, залежно від віку дітей, потрібно навчити правильно поводитись (голка, ножиці, ніж);
- предмети, які дорослі повинні зберігати в недоступні для дітей місцях (побутова хімія, ліки, спиртні напої, сигарети, харчові кислоти, ріжучо-колючі інструменти).
Дитина повинна засвоїти, що предметами першої групи можуть користуватися тільки дорослі. Тут, як ніде, доречні прямі заборони. Дитина ні за яких умов не повинна самостійно запалювати сірника, включати плиту, доторкатися до включених електричних приладів. При необхідності прямі заборони можуть доповнюватися поясненнями, прикладами з літературних творів (наприклад, "Кицьчин дім" С. Маршака), іграми-драматизаціями.
    Щоб навчити дітей користуватися предметами другої групи, батькам необхідно організувати спеціальні навчальні заняття в домашніх умовах з виробленню відповідних навичок (залежно від віку дітей).
      Проблеми безпеки дітей у зв'язку із предметами третьої групи й правила їхнього зберігання є змістом спільної роботи педагогів з батьками.
  Отже необхідність забезпечення безпеки дитини – це цілий комплекс профілактичних і запобіжних заходів, від дотримання яких залежить наскільки ваша дитина перебуває в безпеці.
    Повноцінність виховного процесу полягає не тільки в постійному повчанні своєї дитини, що можна робити, а чого не можна, а в тому, щоб ваша дитина завжди була під наглядом, доглянута, одягнена, нагодована і разом з вами пізнає світ через довколишні предмети, а не самостійно, через травматизм і небезпеку життєдіяльності.
Шановні батьки!
Ставтеся негативно до дитячих ігор з вогнем!
Роз'яснюйте, що їхні пустощі з вогнем
можуть спричинити пожежу, загибель у вогні майна, та людей!
Своїм прикладом навчайте дітей
суворому виконанню протипожежних вимог.
Пам'ятайте!!!
Приклад старших - є для дітей кращим методом виховання.